Inici Atletisme Gran actuació dels equips del CAI als Campionats de Catalunya de Clubs...

Gran actuació dels equips del CAI als Campionats de Catalunya de Clubs de Promoció

COMPARTIR

Cap de setmana intens i exitós per als equips de les categ. de Promoció del CAI Petromiralles/Jocnet. Els 8 equips classificats per disputar les finals del Campionat de Catalunya de Clubs, a les que únicament accedien els 16 millors conjunts catalans per categ., van assolir 2 podis i altres grans classificacions en les categ. corresponents, als Campionats disputats dissabte i diumenge a les pistes del Prat de Llobregat.

Cal ressaltar els 3ers llocs – Bronze – dels equips Sub-14 fem. i Sub-10 fem., que pujaren als podis corresponents, el 5è lloc dels Sub-10 masc., el 6è lloc de les Sub-12 fem., el 10è lloc dels Sub-14 masc. i l’11è lloc de les Sub-16 fem., entre altres destacades classificacions i registres, competint entre els equips capdavanters de Catalunya.

L’equip Sub-14 femení del CAI, Bronze al ct. de Catalunya

L’equip Sub-14 fem. del C.A.Igualada Petromiralles/Jocnet, va assolir una brillant 3ª posició i el Bronze amb 200,5 punts, al campionat de Catalunya, dissabte passat, en un intens cap de setmana atlètic. S’imposaren les atletes del Cornellà Atl. seguides del C.A. Terres de Ponent i del CAI Petromiralles, entre un total de 16 equips classificats.

Individualment, cal ressaltar les victòries de Blanca Moreno en Salt de Llargada, amb 4,79 m. i en Triple Salt amb 10,22 m., de Laia Cerro en 80 m.ll. amb 10”71, i 4ª en Alçada amb 1,41 m., de Selma Hernández en 1.000 m.ll. amb 3’15”35 i de Mariona Domènech en Martell, amb 33,01 m.

Les rellevistes de 4 x 200 m. del CAI eren 4es amb 2’00”93, formant l’equip Mabintou Cámara – Selma Hernández – Marua Khay i Clara Villanueva.

Emma Cerro era 5ª en 80 m. tanques amb 14”96 i en 220 m. tanques, amb 36”70. Mabintou Cámara era 6ª en 150 m.ll. amb 20”42, i Martina Roviro 6ª en 3.000 m.ll. amb 13’23”99. Les rellevistes de 4 x 80 m. eren 6enes amb 46”71, amb Emma Hermosilla – Marua Khay – Lia Montferri i Vinyet Pont.

Sira Roig era 8ª en 3.000 m. marxa amb 23’44”42. Berta Ferrús era 9ª exaequo en Salt de Perxa, amb 1,80 m., i Mariona Domènech 10ª en Disc, amb 14,32 m. Clara Villanueva era 12ª en 600 m.ll. amb 1’59”84, i Vinyet Pont 13ª en 1.000 m. Obstacles, amb 3’58”91. Yvet Bernal era 14ª en Pes, amb 6,61 m. i Lia Montferri 15ª en llanç. de Javelina, amb 11,10 m.

L’equip Sub-10 fem. del CAI, Bronze al camp. català

Les joves atletes de categ. Sub-10 fem. del CAI Petromiralles/Jocnet, assoliren diumenge una brillant 3ª posició, amb 77 punts, entre 16 clubs classificats. Pujaren al podi amb l’Avinent Manresa, guanyadores, seguit del C.A. Sant Just i del CAI Petromiralles, entre els 16 equips participants.

Individualment van sobresortir el 1er lloc de Martina Acosta en Salt de Llargada, amb 3,85 m. i els 3ers llocs de Laia Sánchez en llançam. de Pilota, amb 18,12 m. i de les components del relleu de 4 x 60 m., amb 39”40, amb l’equip format per Martina Acosta – Iris Boada – Úrsula Esteban i Judit Solé.

Judit Solé era 6ª en Alçada, amb 1,01 m. i Iris Boada 8ª en 60 m.ll. amb 10”67. Úrsula Esteban era 8ª en 1.000 m.ll. amb 4’16”14, i Lia De la Torre 13ª en els 1.000 m. marxa, 7’57”09.

L’equip Sub-10 masc. del CAI, 5è al camp. català

Els masculins de categ. Sub-10 del CAI assoliren també una molt destacada 5ª posició amb 81 punts, entre 16 clubs classificats, diumenge, al Prat. Es va imposar el C.A. Nou Barris, seguit de l’Avinent Manresa i de la J.A. Sabadell.

Individualment cal ressaltar els 4ts llocs d’Hugo Martos en 60 m.ll. amb 9”66, i de Martí Corrons en Salt de Llargada, amb 3,22 m. Eugeni Burria era 5è en 1.000 m marxa amb 7’09”75, i eren també 5ens els components de l’equip de relleus de 4 x 60 m. del CAI amb 39”46, format per Eugeni Burria – Martí Corrons – Hugo Martos i Pablo Niso.

Adam De la Torre era 6è en Alçada, amb 1,04 m. i Nil Sarzosa 7è en llançam. de Pilota, amb 20,82 m.
Max Vidal era 14è en 1.000 m.ll. amb 3’53”21.

L’equip S-12 fem. del CAI, 6enes al camp. de Catalunya

L’equip Sub-12 fem. del CAI Petromiralles/Jocnet va assolir una molt meritòria 6ª posició amb 124 punts, en la competició guanyada pel Cornellà Atl., seguides del C.A.Sant Just i del C.A. Terres de Ponent, entre 16 equips classificats.

Individualment, van sobresortir les victòries de Mariona Fortuny en llançam. de Disc, amb 15,74 m., i de Gisela Cristóbal en llançam. de Pes, amb 7,58 m. i el 2n lloc de Rut Sánchez en llanç. de Pilota, amb 22,22 m.

Eren 4es Ona Guillén en 600 m.ll. amb 1’55”56, i Noa Moreno en 60 m.ll. amb 9”45. Núria Aguila era 6ª en 60 m. tanques, amb 11”15, i Marina Puig 7ª en 2.000 m.ll. amb 8’04”97.

Eren 9es les rellevistes de 3 x 600 m. del CAI amb 6’27”53, amb l’equip format per Ona Guillén – Marina Puig i Valeria Puig, i també 9es les rellevistes de 4 x 60 m. amb 38”08, amb l’equip format per Nuria Aguila – Ivet Haro – Noa Moreno i Martina Sánchez.

Ivet Haro era 11ª en Salt de Perxa, amb 1,25 m., i Martina Sánchez 12ª exaequo en Salt d’Alçada amb 1,08 m. Claudia Sirvent era 13ª en Llargada, amb 2,72 m. Valeria Puig era desqualificada en els 2.000 m. marxa, per l’art. 54.7.1.

L’equip Sub-14 masc. del CAI, 10è al campionat català

L’equip Sub-14 masc. del C.A.Igualada Petromiralles/Jocnet, es va classificar en 10ª posició amb 147 punts, al Campionat de Catalunya per Clubs dissabte passat, al Prat de LLobregat. La competició va ser dominada pel C.A. Canaletes, seguits del C.A. Terres de Ponent i de l’Avinent Manresa, en aquesta competició amb 16 equips classificats.

Individualment van sobresortir les victòries de Joan Sánchez en Pes, amb 11,20 m. i en Disc, amb 31,29 m. i de Pau Pastor en 80 m. tanques, amb 13”51. El mateix Pau Pastor era també 3er en 220 m. tanques, amb 33”60.

Eren 6ens Miquel Fariñas en Martell, amb 18,91 m., Iván Sánchez en Javelina, amb 20,60 m. i Iker Pérez, 6è exaequo en 150 m.ll. amb 20”77. Isaac Hernández era 7è en Alçada, amb 1,40 m.i 10è en Triple Salt amb 9,42 m. Iker Pérez era 8è en Llargada, amb 4,22 m. i Jan Marimon 8è exaequo en Perxa, amb 2,00 m. Eric Belmar era 12è en 80 m.ll. amb 12”41. Alex Guillén era 13è en 1.000 m.ll. amb 3’34”29.

Els rellevistes de 4 x 80 m. eren 13ens amb 49”90, amb l’equip format per Kevin Cordeiro – Mikel Fariñas – Jan Marimon i Eric Belmar. Nicolau Ymbernon 14è en 1.000 m. Obstacles, amb 3’59”91.

Els rellevistes de 4 x 200 m. eren 15ens amb 2’10”47, amb l’equip format per Kevin Cordeiro – Alex Guillén – Iván Sánchez i Nicolau Ymbernón.

L’equip Sub-16 fem. del CAI, 11enes al campionat de Catalunya

Diumenge a la tarda, també a les pistes del Prat, l’equip Sub-16 fem. del CAI assolia l’onzena posició final amb 121 punts, al Campionat de Catalunya per Clubs, competició guanyada per l’A.A. Catalunya, seguides del C.A. Vic i del Cornellà Atl., entre 16 equips classificats.

Individualment van sobresortir la victòria de Laia Alonso en 1.500 m. Obstacles, amb 5’43”40 i el 3er lloc de Clara Enrich en els 1.000 m.ll. amb 3’08”40.

Jana Planell era 4ª en els 300 m. tanques, amb 49”48, i eren també 4es les components del relleu de 4 x 300 m. amb 3’07”82, amb l’equip format per Laia Alonso – Clara Enrich – Cora Moreno i Jana Planell.

Lucía Molina era 6ª en 100 m. tanques amb 16”99, i 9ª en 100 m.ll. amb 13”48. Àneu Morcillo era 6ª en Salt de Perxa, amb 2,50 m. Cora Moreno era 7ª en 300 m.ll. amb 45”41. Etna Torras era 7ª en Javelina, amb 18,55 m. i 11ª en Disc, amb 16,77 m.

Georgina Mateo era 13ª en llançam. de Pes, amb 5,87 m. Les components del relleu de 4 x 100 m. eren 14enes amb 57”38, amb l’equip format per Lais Canet – Irune López – Georgina Mateo i Àneu Morcillo.

Lais Canet era 16ª en Triple Salt, amb 8,83 m. i Ares Giménez 16ª en Alçada, amb 1,25 m.

L’equip Sub-16 masc. del CAI, 15è al campionat català

L’equip Sub-16 masc. del C.A.Igualada Petromiralles, es va classificar en 15ª posició amb 76 punts, al Campionat de Catalunya per Clubs diumenge al matí, al Prat de LLobregat. La competició va ser dominada per l’Hospitalet Atl., seguits del C.A. Vic i del C.A. Tarragona, amb 15 equips classificats.

Individualment cal ressaltar el 3er lloc de Guim Gabarró en els 1.000 m.ll. amb 2’58”44, i el 4t lloc d’Aleix Sánchez en Salt d’Alçada, amb 1,66 m. i que era a més 5è en 80 m.tanques amb 17”30.

Jordi Pastor era 5è en llançam. de Pes, amb 10,75 m. i 12è en Martell amb 16,71 m. Ulisses Caldito era 10è en Llargada, amb 4,76 m., i 14è en Triple Salt, amb 10,11 m. Outmane El Aggari era 12è en 600 m.ll. amb 1’44”83 i 14è en 300 m. tanques, amb 55”21.

Eudald Ymbernón era 13è en 1.500 m. Obstacles, amb 6’04”18. Guillem Brunet era 13è en 300 m.ll. amb 41”16 i 14è en 100 m.ll. amb 13”25. Pol Campo era 14è en Disc, amb 16,47 m. i 15è en Javelina, amb 18,55 m.

L’equip Sub-12 masc. del CAI, 15è al campionat català

Dissabte al matí, l’equip Sub-14 masc. del CAI Petromiralles/Jocnet assolía també el 15è lloc amb 66 punts, al Campionat català per Clubs del Prat. S’imposaren els atletes de l’Avinent Manresa, seguits de la U.A. Barberà i de l’A.A. Catalunya, entre un total de 16 equips classificats.

Individualment, va sobresortir el 6ens llocs de Gerard Pont en 2.000 m.ll. amb 7’37”38, i d’Ian Rojo en 60 m. tanques, amb 10”91.

Guillem Solé era 7è en els 600 m.ll. amb 2’04”46. Eren 11ens Guim Marimon en Alçada, amb 1,13 m. i Eder Villatoro en Pes, amb 6,45 m.

Eren 13ens Eric Martí en 60 m.ll. amb 10”04, Roi Ferreiro en llançam. de Pilota, amb 17,89 m. i Martí Jardi en llançam. de Disc, amb 9,54 m. També eren 13ens els rellevistes de 4 x 60 m. amb 39”22, amb l’equip format per Marcel Argelich – Eric Martí – Ian Rojo i Aitor García i els rellevistes de 3 x 600 m. 13ens amb 6’28”90, amb l’equip format per Gael Mir – Gerard Pont i Guillem Solé.

Marcel Argelich era 15è en Llargada, amb 3,24 m. Aitor García era desqualificat en els 2.000 m. marxa, per l’art. 54.7.1. i Daniel Sánchez efectuava nuls els seus intents en el Salt de Perxa.

– Club Atlètic Igualada –

COMPARTIR

FER UN COMENTARI

*