Inici Poliesportiu El Club Natació Igualada s’emporta 13 medalles a l’edició d’hivern del Campionat...

El Club Natació Igualada s’emporta 13 medalles a l’edició d’hivern del Campionat de Catalunya

COMPARTIR

El Club Natació Igualada va participar entre el 26 i el 28 de gener al Campionat de Catalunya D’Hivern Absolut i Júnior celebrat a la piscina del CN Terrassa.

L’equip júnior format per Laura Rodríguez, Judit Ibarra, Marçal Rodríguez, Alex Varea, Xavi Tort, Nil Enriquez i Jaume Lopez, acompanyats per Janna Blaya i Andreu Bermejo( infantils que competien com absoluts), han realitzat una molt bona competició que ha donat com a resultat acabar en una meritòria 8ª posició de la general. Ho demostren les 12 medalles aconseguides de manera individual, a més a més de la medalla d’or que es va aconseguir com equip al relleu de 4×100 estils masculí format per Marçal, Alex, Xavi i Nil.

Aquesta competició servia de test de cara al pròxim Campionat d’Espanya que es celebrarà a Màlaga a mitjans d’Abril.

Aquests són els resultats:

Laura Rodriguez(2002): Or-1500m.lliures, Plata 200m.lliures, Bronze 400 i 800m.lliures, 5ª 400 estils, 6ª 100m lliures 13ª 100m. pp. I 14ª 50m.lliures
Judit Ibarra(2002): 8ª 50m.lliures, 11ª 400m. lliures, 16ª 200m. lliures
Marçal Rodriguez(2000): Bronze 50m. esquena i 400m. lliures, 4rt. 1500m.lliures, 5è 100 i 200m. lliures, 7è 200 pp. 8è 400m. estils i 10è 200m. estils
Xavi Tort(2000):6è 200m. pp., 8è 100m. pp. 11è 400m. lliures 12è 200m. lliures, 18è 100m lliures, 50m. pp. I 200m. estils
Alex Varea(2000): Or en 50,100 i 200 braça, Bronze 200m. pp., 4rt. 50m. lliures i 50m. pp., 5è 100m. pp. 16è. 100m lliures
Nil Enriquez(2001): 5è 50 i 400m. lliures, 10è. 50m. pp. 11è. 200m. lliures i 400m. estils, 12è 100m. pp. i 50m. esquena i 17è 100m. esquena.
Jaume lópez(2001): 5è.200m. esquena, 14è 200m. estils, 17è 50m. braça, 19è 100m. esquena i 25è 50m. esquena.
Janna Blaya((2003)Absolut): 14ª 1500m. lliures, 19ª 400m. estils, 25ª 200m. pp., 32ª 400m. lliures, 33ª 200m. estils i 51ª 200m. lliures.
Andreu Bermejo((2002)Absolut): 34è 200m. pp., 63è 200m. lliures i 66è 50m. lliures
Alex Varea ((2000)Absolut): Or 200m. Braça
Equip Relleus ( Marçal, Alex, Xavi i Nil): Or en els 4×100 m. Estils, 5è 4x100m. lliures i 4x200m. lliures.

COMPARTIR

FER UN COMENTARI

*