Inici Poliesportiu El Club Budokan Vilanova del Camí, campió d’Espanya de Nihon Tai Jitsu

El Club Budokan Vilanova del Camí, campió d’Espanya de Nihon Tai Jitsu

COMPARTIR

Dissabte passat es va disputar a Catarroja (València) el XVI Campionat d’Espanya de Nihon Tai Jitsu en les categories benjamí (fins a 7 anys), Aleví (8 i 9 anys), infantil (10 i 11 anys), juvenil (12 i 13 anys), Cadet (14 i 15 anys), Junior (16 i 17 anys) i Sènior (més de 18) en les modalitats tècniques de kata individual i equips, Expressió Tècnica i Randori. Goshin Shobu (defensa personal) i kumite (combat) en Cadet, Junior i Sènior.

Un gran èxit de participació en aquesta edició del campionat, en concret van participar 361 competidors en modalitats individuals i 209 equips. Cal tenir en compte que els competidors són multidisciplinaris i participen en diferents modalitats.

La competició es va desenvolupar amb un gran ambient a les grades, que estaven plenes de gom a gom. Les modalitats tècniques es van dur a terme a la sessió del matí en 5 tatamis simultanis en aquest ordre: Kata individual, Kata equips, Expressió tècnica equips, Randori equips.

A la tarda en varen disputar les competicions de Goshin Shobu i Kumite, 12 hores de competició on els participants van demostrar un nivell altíssim.

Els competidors de la selecció Catalana del Club Budokan Vilanova del Camí, una vegada més, van obtenir magnífics resultats, fins i tot millorant els resultats del Campionat d’Espanya anterior. En total van sumar 27 ors, 24 plates i 27 bronzes.

Des del Club Budokan Vilanova han agraït a totes les famílies desplaçades la dedicació en la preparació d’aquest Campionat de Catarroja i el gran suport rebut des de les grades.

Els medallistes són:

Fernando Suarez, 1r Class En Kata Benjamí

Elena Rico, 1aclass En Kata Aleví

Hector Cuadros, 1r Class En Kata Juvenil

Queralt Soler, 1a Class En Kata Cadet

Melanie Martos, 1a Class En Kata Júnior

Edgar Santano, 2n Class En Kata Aleví

Victor Mora, 2n Class En Kata Juvenil

Jennifer Molina, 2a Class En Kata Infantil

Antonio San Roman, 2n Class En Kata Júnior

Estela Iglesias, 2a Class En Kata Cadet

Jan Roig, 3r Class En Kata Aleví

Guillem Ariza, 3r Class En Kata Juvenil

Mariona Perez, 3a Class En Kata Juvenil

Mel Diaz, 3a Class En Kata Infantil

Xavier Alonso, 3r Class En Kata Cadet

Jan Mateo, 3r Class En Kata Júnior

Gerard Contreras, 3r Class En Kata Júnior

Kata Equip Benjamí I Aleví: 1r Classificats

Kata Equip Aleví-Infantil: 1r i 3r Classificats

Kata Equips Infantil I Juvenil: 1r, 3r i 3r Classificats

Kata Equips Juvenils I Cadets: 1r, 2n i 3r Classificats

Kata Equips Cadets I Júniors: 1r, 2n i 3r Classificats

Kata Equips Júniors I Sèniors: 2n i 3r Classificats

Expressió T`Cnica Benjamí I Aleví: 1r Classificats

Expressió Tècnica Aleví I Infantil: 1r i 3r Classificats

Expressió Tècnica Infantil I Juvenil: 1r i 2n Classificats

Expressió Tècnica Juvenil I Cadet: 1r, 2n i 3r Classificats

Expressió Tècnica Cadet I Júnior: 1r, 2n I 3r Classificats

Randori Infantil I Juvenil: 1r, 2n i 3r Classificats

Randori Juvenil I Cadet: 1r, 2n i 3r Classificats

Randori Cadet I Júnior: 1r, 2n i 3r Classificats

Randori Júnior I Sènior: 1r i 3r Classificats

Eric Nogales, 1r Class Goshin-Shobu -70 Kg

Xavier Alonso, 1r Class Goshin-Shobu +70 Kg

Antonio San Roman, 1r Class Goshin-Shobu Júnior -80 Kg

Aitor Mora, 1r Class Goshin-Shobu Júnior +80 Kg

Marc Dizy, 1r Class Goshin-Shobu Júnior -70 Kg

Pablo Rodriguez, 1r Class Goshin-Shobu Sènior -90 Kg

Queralt Soler, 2a Class Goshin-Shobu Cadet -60 Kg

Antonio Esteban, 2n Class Goshin-Sobu -70 Kg

Jan Maeo, 2n Class En Goshin-Shobu -70 Kg

Gerard Contreras, 2n Class Goshin-Shobu +80 Kg

Ruben Casado, 2n Class Goshin-Shobu Sènior +90 Kg

Amneris Saldaña, 3a Class Goshin-Shobu Cadet -60 Kg

Jan Valls, 3r Class Goshin-Shobu -70 Kg

Melanie Martos, 3a Class Goshin-Shobu Júnior -60 Kg

Xavier Alonso, 1r Class En Kumite Cadet -65 Kg

Aitor Mora, 1r Class En Kumite Júnior +83 Kg

Queralt Soler, 2a Class En Kumite Cadet -50 Kg

Marc Dizy, 2n Class En Kumite Júnior -63 Kg

Jan Mateo, 2n Class En Kumite Júnior -83 Kg

Gerard Contreras, 2n Class En Kumite Júnior +83 Kg

Melanie Martos, 2a Class En Kumite Júnior -58 Kg

Antonio San Roman, 3r Class En Kumite Júnior -83 Kg

 

 

FER UN COMENTARI

*